Coyotes sem dnes večer přijdou a hledají své první vítězství v roce 2023

Pittsburgh Penguins se pokusí přerušit sérii šesti porážek po prohře 5:2 s Vegas ve svém posledním zápase. Sidney Crosby má týmové maximum 45 bodů za 20 gólů a 25 asistencí, zatímco Evgeni Malkin má na kontě 34 bodů mezi 12 góly a 22 asistencemi.

Již ve své šesté kompletní sezóně NHL představuje 24letý Clayton Keller v Hokejové Dresy Česká zavedeného franšízového hráče, kterého chce tento tým vybudovat. Keller by měl být nějakou dobu v Arizoně, v sezóně 2027-28 je podepsán na velmi rozumném limitu 7,15 milionu dolarů.

Guentzel v Hokejové Dresy Česká vyrovnal za šest minut, když jednorázově nahrál krátkou přihrávku Sidneyho Crosbyho do branky, než se Vejmelka stihl proklouznout. V polovině třetiny znovu skóroval Guentzel, který překonal Vejmelku z ostrého úhlu poté, co nejprve zpackal přihrávku Bryana Rusta.

Jedním z nejlepších ofenzivních hráčů Pittsburghu v této sezóně je Sidney Crosby, jehož Dres Pittsburgh Penguins má již 45 bodů (20 gólů, 25 asistencí) a hraje průměrně 20:08 na zápas. Jake Guentzel má na kontě 15 gólů a 20 asistencí k celkových 35 bodů (1,0 na zápas).

Brankář Tristan Jarry v Hokejové Dresy Česká odvedl v této sezóně lví podíl práce, když v této sezóně zaznamenal rekord 15-5-4 s 2,75 GAA a 0,918 SV % ve 25 zápasech. Backup Casey DeSmith byl v posledních dvou zápasech v síti a v této sezóně je 4-8-2 s 3,14 GAA a 0,907 SV %.

Pittsburgh je 0-6 v posledních 6 zápasech celkově a 0-4 ve svých posledních 4 zápasech na silnici, zatímco over je 3-0-1 v posledních 4 zápasech poté, co dal 5 nebo více gólů v předchozím zápase. Arizona vede 1-5 v posledních 6 zápasech s Východní konferencí a 1-5 v posledních 6 zápasech čtvrtého zápasu v noční situaci 4:6, zatímco v posledních 6 zápasech má skóre 5:1.