Rangers porazili Chargers 6-2 v utkání 1

Ve druhé třetině dvakrát skóroval Filip Chytil a New York Rangers ve středu večer v 1. zápase finále Východní konference porazili dvojnásobného obhájce titulu Stanley Cupu Tampu Bay Lightning 6:2.

Dres New York Rangers šlo proti Tampě Bay během základní části 3-0-0, ale Lightning se prosadili v posledním zápase play off mezi oběma týmy a v roce 2015 vyhráli finále Východní konference v sedmi zápasech.

Mika Zibanejad, Artemi Panarin a Frank Vatrano v Hokejové Dresy Česká zaznamenali každý gól a asistenci, Chris Kreider také skóroval a Alexis Lafrenière a Adam Fox po dvou asistencích pomohli New Yorku vyhrát svůj franšízový rekord sedmý domácí zápas play off za sebou. Igor Shesterkin zastavil 37 střel, aby se zlepšil na 8-3 v posledních 11 zápasech.

Steven Stamkos v Hokejové Dresy Česká zaznamenal gól a asistenci a Ondřej Palát skóroval také za Tampu Bay, která vyhrála šestkrát v řadě a hraje poprvé od 23. května, kdy dokončila druhé kolo na Floridě.

Kreider v Hokejové Dresy Česká má 51 posezónních bodů a vyrovnává Walta Tkaczuka na pátém místě v historii franšízy New Yorku. Jeho 33. gól po sezóně se posunul o jeden za Roda Gilberta, což je nejvíce v historii franšízy.

Se čtyřmi týmy zbývají, jsme pevně v období roku, kdy vám každý začne říkat, že NHL je napodobená liga. To se stalo každoroční tradicí pozdního play-off, přímo tam s konspiračními teoriemi o rozhodčích a divné, zda se hráči dotýkají trofeje.

Zibanejad prodloužil svou bodovou sérii na šest zápasů s pěti brankami a pěti asistencemi. ... Rangers vedou 7-3, když skórují jako první v této posezóně, a 6-1, když vedou po dvou třetinách. ... Tampa Bay je 1-3, když dává první gól, a 1-3, když prohrává po dvou třetinách. ...