Blues porazili Avalanche 4:1 v sérii

David Perron dvakrát skóroval, když St. Louis vyměnilo své kombinace, Jordan Binnington předvedl 30 zákroků a Blues ve čtvrtek večer porazili Colorado Avalanche 4:1 a vyrovnali svou sérii ve druhém kole v každém zápase.

Binington v Dres St. Louis Blues byl pro St. Louis vynikající a zastavil 30 z 31 střel, které se mu dostaly do cesty. Kuemper při své první prohře v posezóně 2022 předvedl 28 zákroků.

Ani jedno z Hokejové Dresy Česká neskórovalo v první třetině, ale St. Louis ve druhé po gólech Jordana Kyroua a Perrona poskočilo do vedení 2:0. Kyrouův pátý gól v play off a druhý v tolika zápasech proti Coloradu zajistil Blues vedení 1:0 v čase 5:45 ve druhé třetině.

Hokejové Dresy Česká Blues namíchalo kombinace jejich řad pro hru 2, ale většinu prvních střel generovali obránci. Ze 14 střel, které měli v první třetině, bylo osm z obrany.

Poprvé vedli ve střelách na branku celou noc poté, co Artturi Lehkonen v Hokejové Dresy Česká téměř vyrovnal nájezdy dole z úhlu. To vše však zabil špatný obrat Andre Burakovského do Perrona na 2 na 1, který neminul. Vrátil vedení zpět na dva, až na 3:1.

Jak bylo řečeno, nebyl to jediný důvod, proč Avs dnes večer prohráli. Nebyli zdaleka tak dobří, jak potřebovali, a nechali Blues hrát na domácím ledě. Se stavem série 1:1 se Blues a Avalanche střetnou v St. Louis v klíčovém 3. zápase ve 20:00. ET.