Nashville Predators porazili Pittsburgh Penguins 4:1

Nashville Predators v úterý hostí Pittsburgh Penguins v rámci nabitého 11zápasového programu NHL. Dnes večer to byla malá brankářská noc v Nashvillu s DeSmithem (velkoryse uváděným na 6.00) v souboji s kolegou smolovým králem Juuse Sarosem (oficiálně 5.11, což také vypadá, že mohl být na špičkách kvůli měření).

Po pomalém začátku se Penguins ve druhé polovině první třetiny zlepšili, ale byl by to Nashville, kdo by udeřil téměř za bzučáku úvodní třetiny a otevřel skóre. Ekholm v Hokejové Dresy Česká č. 14 skóroval jako první, do konce úvodní třetiny zbývalo 1,5 sekundy.

29. gól Pittsburghu Jake Guentzel v sezóně srovnal skóre na 1:1, když do konce druhé třetiny zbývalo 6 minut.

Ještě zbývala polovina třetí třetiny, Kasperi Kapanen v Dres Pittsburgh Penguins č. 42 skvěle přihrál a šel po ledě, ale Saros předvedl ještě lepší zákrok a udržel vedení Preds. Nashville zatlačil zpět brankou, aby se znovu dostal do vedení.

Chytré přihrávky a tvorba hry ze strany Preds připravily Yakova Trenina s Hokejové Dresy Česká č. 13 do branky do prázdné branky, přičemž Josi zaznamenal třetí asistenci v noci. Preds vedou v posledních 10 zápasech 6-4-0 a dělili body s Minnesotou Wild, které v neděli vyřadili skóre 6-2 v působivé silniční výhře.

Mattias Ekholm, Tanner Jeannot v Hokejové Dresy Česká č. 84, Eeli Tolvanen a Yakov Trenin skórovali za Predators, kteří vyhráli pět ze šesti. Roman Josi zaznamenal tři asistence a Colton Sissons přidal dvě.

Pittsburgh a Nashville jsou si neuvěřitelně podobné v defenzivě a oba jsou v této sezóně působivé svou strukturou a brankáři.