Oilers porazili Calgary Flames 5:4 v prodloužení 5. hry

Connor McDavid skóroval v prodloužení a poslal Oilers do finále Západní konference poté, co porazil Calgary Flames 5:4 v prodloužení 5.

Zach Hyman v Dres Edmonton Oilers zaznamenal gól a dvě asistence a za Oilers skórovali také Darnell Nurse, Jesse Puljujarvi a Evan Bouchard. Mike Smith provedl 32 zákroků, když Edmonton vybojoval první posezónní bitvu o Albertu za 31 let.

Jeden ze tří finalistů Vezina Trophy jako nejlepší brankář ligy v základní části, Markstrom v Hokejové Dresy Česká vstoupil ve čtvrtek s 0,850 procenta úspěšnosti v sérii poté, co zaznamenal 0,943 v sedmizápasovém vítězství Calgary nad Dallas Stars. v úvodním kole.

Hokejové Dresy Česká Edmontonu se příště utká s vítězem Colorado Avalanche-St. série Louis Blues; Avalanche vedou v této sérii 3-2, v šestém zápase v pátek.

Nikdo nečekal, že to za devět dní skončí, ale poté, co Hokejové Dresy Česká Flames vyhrálo 1. zápas 9-6 v Saddledome – nejlépe bodovaný zápas play off v historii – Oilers obsadili další čtyři ve finále, kde Draisaitl měl pátý zápas v řadě s alespoň třemi body a sérii zakončil se 17.

Coleman, který vyhrál pohár v posledních dvou sezónách s Tampou Bay Lightning, se zdálo, že remízový stav 4:4 zbývalo necelých šest minut do konce základní úpravy poté, co Backlund tvrdě přenesl puk do sítě Edmontonu.

Oilers porazili Flames v sedmi letech v roce '91 a '84, v pěti v roce '83 a čtyřzápasový sweep v roce '88, na který upozornil vítěz prodloužení Wayne Gretzky na Mikea Vernona. Calgary vyhrálo v roce 1986 v sedmi zápasech.