Detroit Red Wings 4:2 porazili Edmonton Oilers

Vladislav Namestnikov skóroval v každé z prvních dvou třetin a pomohl Detroitu Red Wings dostat se do třígólového vedení, když porazili Edmonton Oilers 4:2.

Namestnikov v Dresy NHL udělal ze svého šestého gólu v sezoně nádheru, když skóroval v první třetině, sedmý přidal ve druhé. Larkin využil velké šance vstřelit svůj čtvrtý gól v sezóně v čase 14:09 daného období. Nováček Moritz Seider v dres Detroit Red Wings trefil branku do prázdné branky Alex Nedeljkovic zakončil s 31 zákroky. Výsledek zlepšil Wings na 7-5-2. Je to teprve podruhé za 11 zápasů, kdy Oilers prohráli v regulaci.

Lídr vstřelených branek NHL Leon Draisaitl (10 gólů) nepřekonal brankáře Detroitu Alexe Nedeljkoviče, který předvedl 31 zákroků, a Red Wings se drželi za působivým vítězstvím.

Red Wings vyhráli třikrát v řadě a zdá se, že jejich úsilí o obnovu se konečně vyplácí. Wings měli během prvního období videoprezentaci na počest generálního manažera Oilers Kena Hollanda, který v Dresy NHL strávil u Wings téměř čtyři desetiletí a vyhrál čtyři Stanley Cupy.

Namestnikov byl v prvním kole draftu Tampa Bay Lightning v roce 2011, kdy si ho do této franšízy vybral současný generální manažer Detroitu Steve Yzerman. "Tohle je rozhodně jeden z našich nejlepších zápasů," řekl Namestnikov v dres Detroit Red Wings. "V prvních dvou třetinách jsme jim toho moc nedali, a když budeme hrát takhle, vyhrajeme spoustu zápasů."